Villa d'Adda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Villa d'Adda
Emblema Vendndodhja
[[Figura:|280px|Qendra e qytetit]]
Statistika
Popullsia
-dendësia
4.714 banorë
786 banorë/km²
Sipërfaqja 6 km²
Administrata
Shteti Itali
Qarku Lombardia
Adresa e kuvendit
Kodi postal 24030
Prefiksi telefonik +39–035
Faqe zyrtare Villa d'Adda
Politika
Kryetar
Partia udhëheqëse

Villa d'Adda është komunë në provincën Bergamo në regjionin italian Lombardia. Ky komunë është pjesë e regjionit Isola Bergamasca dhe ka 4.714 banorë.

Frazioni[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Alzata
  • Galgina
  • Le Rate
  • Rossera
  • Valle
  • Villa di Basso

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]