Villa de Mazo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villa de Mazo
Komunë
Vendndodhja
Villa de Mazo is located in Ishujt Kanare
Villa de Mazo
Villa de Mazo

Koordinatat: 28°36′20″V 17°46′40″P / 28.60556°V 17.77778°P / 28.60556; -17.77778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Santa Cruz de Tenerife
Qarku La Palma
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 71.17 Instituto Canario de Estadística, area km2
Popullsia 4858 Instituto Canario de Estadística, population banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 28° 36′ 20″ Veri

17° 46′ 40″ Perëndim


Villa de Mazo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Palma, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. Villa de Mazo ka 4858 Instituto Canario de Estadística, population banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 71.17 Instituto Canario de Estadística, area km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]