Villacarriedo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villacarriedo
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Villacarriedo is located in Spanjë
Villacarriedo
Villacarriedo

Koordinatat: 43°13′46″V 3°48′33″P / 43.22944°V 3.80917°P / 43.22944; -3.80917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku
Kryetari i Bashkisë Ángel Sainz Ruiz
Partia PRC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 50.74 km2
Lartësia 211 m (m.n.d.)
Popullsia 1765 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39640
Koordinatat 43° 13′ 46″ Veri

3° 48′ 33″ Perëndim

Faqja Zyrtare Ayunt. de Villacarriedo


Villacarriedo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Cantabria, në Cantabria. Villacarriedo ka 1765 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 50.74 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]