Villaescusa, Cantabria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villaescusa, Cantabria
Komunë
Vendndodhja
Villaescusa, Cantabria is located in Spanjë
Villaescusa, Cantabria
Villaescusa, Cantabria

Koordinatat: 43°22′23″V 3°51′3″P / 43.37306°V 3.85083°P / 43.37306; -3.85083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Santander
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.02 km2
Lartësia 20 m (m.n.d.)
Popullsia 3802 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 22′ 23″ Veri

3° 51′ 3″ Perëndim


Villaescusa, Cantabria është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Santander, të provincës Cantabria, në Cantabria. Villaescusa, Cantabria ka 3802 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 28.02 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]