Villafranca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villafranca
Komunë
Stema_figuraBandera de Villafranca.svg
Vendndodhja
Villafranca is located in Spanjë
Villafranca
Villafranca

Koordinatat: 42°16′59″V 1°45′0″P / 42.28306°V 1.75000°P / 42.28306; -1.75000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom Navarre
Provinca Navarre
Qarku Ribera de Navarra
Kryetari i Bashkisë María del Carmen Segura Moreno
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 46.43 km2
Lartësia 291 m (m.n.d.)
Popullsia 3020 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Villafranquéses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31330
Prefiksi 948
Koordinatat 42° 16′ 59″ Veri

1° 45′ 0″ Perëndim


Villafranca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera de Navarra, të provincës Navarre, në Navarre. Villafranca ka 3020 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 46.43 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]