Villalonga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villalonga
Spanjisht : Vilallonga
Komunë
Vendndodhja
Villalonga is located in Spanjë
Villalonga
Villalonga

Koordinatat: 38°53′5″V 0°12′31″P / 38.88472°V 0.20861°P / 38.88472; -0.20861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Juan Bautista Ros Pavía-PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.3 km2
Lartësia 92 m (m.n.d.)
Popullsia 4369 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Llober/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46720
Koordinatat 38° 53′ 5″ Veri

0° 12′ 31″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.villalonga.es


Villalonga është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Villalonga ka 4369 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 43.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]