Villamediana de Iregua

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villamediana de Iregua
Komunë
noform
Villamediana de Iregua
Vendndodhja
Villamediana de Iregua is located in Spanjë
Villamediana de Iregua
Villamediana de Iregua

Koordinatat: 42°25′35″V 2°25′5″P / 42.42639°V 2.41806°P / 42.42639; -2.41806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  La Rioja (Spanjë)
Provinca La Rioja
Qarku Logroño
Kryetari i Bashkisë Tomás Santolaya Saénz
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20 km2
Lartësia 449 m (m.n.d.)
Popullsia 7212 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32890
Prefiksi +34 (Spain) + 941 (La Rioja)
Koordinatat 42° 25′ 35″ Veri

2° 25′ 5″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.villamedianadeiregua.org


Villamediana de Iregua është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Logroño, të provincës La Rioja, në La Rioja. Villamediana de Iregua ka 7212 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]