Villanova, Ribagorza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villanova, Ribagorza
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Villanova, Ribagorza is located in Spanjë
Villanova, Ribagorza
Villanova, Ribagorza

Koordinatat: 42°32′45″V 0°27′39″L / 42.54583°V 0.46083°L / 42.54583; 0.46083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragon
Provinca Huesca
Qarku Ribagorza
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.05 km2
Lartësia 982 m (m.n.d.)
Popullsia 154 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 22467
Koordinatat 42° 32′ 45″ Veri

0° 27′ 39″ Lindje


Villanova, Ribagorza është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribagorza, të provincës Huesca, në Aragon. Villanova, Ribagorza ka 154 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.05 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]