Villanueva de Sigena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villanueva de Sigena
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Villanueva de Sigena is located in Spanjë
Villanueva de Sigena
Villanueva de Sigena

Koordinatat: 41°44′55″V 0°0′32″P / 41.74861°V 0.00889°P / 41.74861; -0.00889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragon
Provinca Huesca
Qarku Monegros
Kryetari i Bashkisë Ildefonso Salillas Lacasa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 146.37 km2
Lartësia 230 m (m.n.d.)
Popullsia 512 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 22231
Koordinatat 41° 44′ 55″ Veri

0° 0′ 32″ Perëndim


Villanueva de Sigena është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Monegros, të provincës Huesca, në Aragon. Villanueva de Sigena ka 512 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 146.37 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]