Villargordo del Cabriel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villargordo del Cabriel
Komunë
Stema_figuraBandera de Villargordo del Cabriol.svg
Vendndodhja
Villargordo del Cabriel is located in Spanjë
Villargordo del Cabriel
Villargordo del Cabriel

Koordinatat: 39°32′29″V 1°26′28″P / 39.54139°V 1.44111°P / 39.54139; -1.44111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Requena-Utiel
Kryetari i Bashkisë Lorenzo Guaita Albalata
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 71.6 km2
Lartësia 850 m (m.n.d.)
Popullsia 685 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Villargordeño/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46317
Koordinatat 39° 32′ 29″ Veri

1° 26′ 28″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.gva.es/vcabriel


Villargordo del Cabriel është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Requena-Utiel, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Villargordo del Cabriel ka 685 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 71.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]