Villarreal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villarreal
Qytet
Stema_figuraFlag of Catalonia.svg
Vendndodhja
Villarreal is located in Spanjë
Villarreal
Villarreal

Koordinatat: 39°56′16″V 0°6′5″P / 39.93778°V 0.10139°P / 39.93778; -0.10139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom Valencia
Provinca Castelló
Qarku Plana Baixa
Kryetari i Bashkisë José Benlloch
Partia PSPV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 55.1 km2
Lartësia 42 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12540
Prefiksi 34
Koordinatat 39° 56′ 16″ Veri

0° 6′ 5″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ajvila-real.es


Villarreal është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Plana Baixa, të provincës Castelló, në Valencia. Villarreal ka 51,367 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 55.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]