Villava – Atarrabia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villava – Atarrabia
Komunë
Stema_figuraBandera de Villava.svg
Vendndodhja
Villava – Atarrabia is located in Spanjë
Villava – Atarrabia
Villava – Atarrabia

Koordinatat: 42°49′51″V 1°36′31″P / 42.83083°V 1.60861°P / 42.83083; -1.60861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Navarre
Provinca Navarre
Qarku Cuenca de Pamplona
Kryetari i Bashkisë Pedro Gastearena García
Partia Bildu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1 km2
Lartësia 430 m (m.n.d.)
Popullsia 10496 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31610
Prefiksi +34 (Spain) + 948 (Navarre)
Koordinatat 42° 49′ 51″ Veri

1° 36′ 31″ Perëndim

Faqja Zyrtare Town Hall


Villava – Atarrabia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cuenca de Pamplona, të provincës Navarre, në Navarre. Villava – Atarrabia ka 10496 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]