Vinaròs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vinaròs
Komunë
noform
Carnival in Vinaròs.
Stema_figuraBandera de Vinaròs.svg
Vendndodhja
Vinaròs is located in Spanjë
Vinaròs
Vinaròs

Koordinatat: 40°28′7″V 0°28′25″L / 40.46861°V 0.47361°L / 40.46861; 0.47361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castelló
Qarku Baix Maestrat
Kryetari i Bashkisë Juan Bautista Juan
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 96.5 km2
Lartësia 7 m (m.n.d.)
Popullsia 28829 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vinarossencs
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 28′ 7″ Veri

0° 28′ 25″ Lindje


Vinaròs është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Maestrat, të provincës Castelló, në Komunitetin e Valencias. Vinaròs ka 28829 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 96.5 km2.

Galeria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]