Vinebre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vinebre
Komunë
Vendndodhja
Vinebre is located in Spanjë
Vinebre
Vinebre

Koordinatat: 41°11′9″V 0°35′25″L / 41.18583°V 0.59028°L / 41.18583; 0.59028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Ribera d'Ebre
Kryetari i Bashkisë Gema Carim i Gironès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.4 km2
Lartësia 34 m (m.n.d.)
Popullsia 483 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vinebrà
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43792
Koordinatat 41° 11′ 9″ Veri

0° 35′ 25″ Lindje


Vinebre është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera d'Ebre, të provincës Tarragona, në Katalonia. Vinebre ka 483 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Vinebre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale