Viso del Marqués

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Viso del Marqués
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Viso del Marqués is located in Spanjë
Viso del Marqués
Viso del Marqués

Koordinatat: 38°31′V 3°33′P / 38.517°V 3.550°P / 38.517; -3.550

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku Manserja
Kryetari i Bashkisë Alfonso Toledo Fernández
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 533.2 km2
Lartësia 785 m (m.n.d.)
Popullsia 2578 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Viseño/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13770


Viso del Marqués është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Manserja, të provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. Viso del Marqués ka 2578 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 533.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]