Vratisllaca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vratisllaca
Вратиславци
Fshat
noform
Vendndodhja
Vratisllaca is located in Maqedonia e Veriut
Vratisllaca
Vratisllaca
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Dellçevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni lindor
Lartësia 753 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2320
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 42° 02′ 47″ Veri

22° 41′ 43″ Lindje

Popullsia 32 banorë (2002)