Vullnet Emini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vullnet Emini
Të dhënat personale
Data e lindjes10 Shtator 1978
Vendi i lindjesTetovë, Jugosllavi
PozicioniMbrojtës qëndror
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2002–2003VfR Aalen3(0)
2002–2007FK Shkëndija70(19)
2007–2012FK Renova81(12)
2013FC Gossau
Ekipi kombëtar
2005Maqedonia B2(0)
2006Maqedonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 15 May 2010.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 24 January 2010

Vullnet Emini (i lindur më 10 shtator 1978) është futbollist etnik shqiptar i pensionuar nga Republika e Maqedonisë, i cili së fundi ka luajtur për FC Gossau në Zvicër. Ai ka përfaqësuar dy herë ekipin kombëtar të futbollit të Maqedonisë.

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]