Waichiro Omura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Waichiro Omura
Të dhënat personale
Emri i plotëWaichiro Omura
Data e lindjesJanar 1, 1933(1933-01-01)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Tanabe Pharmaceuticals
Ekipi kombëtar
1956–1958Japonia5(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Waichiro Omura (1 Janar 1933 – ?) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1956 3 0
1957 0 0
1958 2 0
Gjithsej 5 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]