West Lebanon, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
West Lebanon, Indiana
Anglisht : West Lebanon
qytet
Vendndodhja
West Lebanon, Indiana is located in SHBA
West Lebanon, Indiana
West Lebanon, Indiana

Koordinatat: 40°16′14″V 87°23′9″P / 40.27056°V 87.38583°P / 40.27056; -87.38583

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Warren
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.61 km2
 •  tokësore 1.61 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 217 m (m.n.d.)
Popullsia 723 banorë (2010)
Dendësia 450.2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1830
Zona Kohore EST-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 47991
Prefiksi 765
Koordinatat 40° 16′ 14″ Veri

87° 23′ 9″ Perëndim

West Lebanon, Indiana (West Lebanon) është një qytet në qarkun Warrenshtetit federal Indiana, SHBA. Në West Lebanon, Indiana jetojnë 723 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 450.2 banor/km2 (1166.1 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 1.61 km2 (0.62 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 217 m (712 ft). [1]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "2007-09-28". Geographic Names Information System. United States Geological Survey. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: West Lebanon, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale