Western Wall Plaza

Coordinates: 31°46′35.33″N 35°14′1.20″E / 31.7764806°N 35.2336667°E / 31.7764806; 35.2336667
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë


Western Wall Plaza (anglisht: Western Wall Plaza hebraike: רחבת הכותל המערבי) është një Katrorlagjen hebreje (Jerusalem) e qytetit të vjetër të Jerusalemit përkrah Western Wall e vendosur në anën lindore të sheshit.

Galeri[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Western Wall Plaza – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


31°46′35.33″N 35°14′1.20″E / 31.7764806°N 35.2336667°E / 31.7764806; 35.2336667