Wikesboro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Wilkesboro
Qytet
Vendndodhja
Wilkesboro is located in SHBA
Wilkesboro
Wilkesboro

Koordinatat: 36°8′33″V 81°9′45″P / 36.14250°V 81.16250°P / 36.14250; -81.16250

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Karolina e Veriut
Rrethi Wilkes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14,3 km2
Lartësia 1,047 m (m.n.d.)
Popullsia 3,413 banorë
Dendësia 620,5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1686
Zona Kohore EST UTC-5
Verore EDT UTC-4
Kodi Postal 28697
Prefiksi 336
Koordinatat 36° 8′ 33″ Veri

81° 9′ 45″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.wilkesboronorthcarolina.com

Wilkesboro është qytet në Karolinën e Veriut, SHBA. Më 2010, qyteti ka pasur 3,413 banorë.