Wikipedia:Faqja kryesore/Fotografia e ditës/2017/07/17

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Pamje e poshtme e tavanit të hyrjes kryesore të Xhamisë së Jamehut në Isfahan, Isfahan, Iran. Xhamia, një vend i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s, është një nga ndërtesat më të vjetra ende në këmbë në Iran dhe ka ndryshuar vazhdimisht arkitekturën e saj që kur u ndërtua në vitin 771 deri në shekullin e 20-të.