Wikipedia diskutim:Çfarë është një artikull?

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi faqen teknike Çfarë është një artikull?. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

diskutim mbi predikimin e rilindjes europiane

Seksioni : Për anëtarët e rregullt[Redakto nëpërmjet kodit]

Është hapur me qëllim që të kuptojmë se çka ne presim prej një artikulli dhe si na duket neve një atikull përfekt, kuptohet duke marrë parasysh aftësit dhe mundësit teknike që kemi në dispozicion.

E di që në gjuhët tjera ka botëkuptime tjera por ata i kanë botëkuptimet tjera. Por përpara se të fillojmë të japim mendimin personal duhet të kemi parasysh nevojat, mundësit e shqipëfolësve, përndryshe do të ishte si "ekonomia e planifikuar" dhe nuk do ti ngjante "ekonomisë së tregut të lirë" - ku secili tregë ka magësit dhe përparit e veta. Enciklopedi të mirëfiltë shkencore të të gjitha lëmijve të jets në gjuhën shqipe nuk ka. Edhe po të kishte nuk e di sa do të kishte rëndësi. Konica ka thënë "Kur vjen dita me vjedhë shqiptarët libra".--Hipi Zhdripi 27 Prill 2007 17:45 (UTC)

Me vjedh apo me vjel?--85.30.84.250 27 Prill 2007 17:47 (UTC)