Jump to content

Wikipedia diskutim:Sigurimi i cilësisë

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi faqen teknike Sigurimi i cilësisë. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

"mundeni artikullin me e propozu për grisje" mendoj se nuk duhet me e propozu per grisje por per permirsim, ose me nje ( Kategoria:Cilesi e dobet "ose ndonje emer tjeter" ) ku ne kohe pas kohe do ta kontrollojme kete kategori nese jane shtuar artikuj, dhe derisa te permirsohet artikulli mos hicet kjo kategori.--Liridon 6 Gusht 2010 16:06 (CEST)

E korrigjova. Një pyetje a do ta krijojë një stampë si stampa cung? Me atë stampëdiktohet kështu artikulli si arikull me cilësi të dobtë. --Mikullovci 6 Gusht 2010 22:24 (CEST)
Une thash nje kategori, Ndersa stampa do ishte edhe me mire.--Liridon 6 Gusht 2010 22:31 (CEST)

Shembuj te Stampave[Redakto nëpërmjet kodit]

Mendoj se ne duhet tu japim disa shembuj perdoruesve se cfar arsye mund te jene. Per shembull:

Arsyet që ndodhim më shpesh[Redakto nëpërmjet kodit]

{{subst:SC|Data|Pa referenca --~~~~}}
{{subst:SC|Data|Pa kategori --~~~~}}
{{subst:SC|Data|Pa lidhje interwiki --~~~~}}
{{subst:SC|Data|Me lidhje interwiki jo të saktë --~~~~}}
{{subst:SC|Data|Nuk ka strukture te mire --~~~~}}
{{subst:SC|Data|Përbman shumë terme(fjalë përkufizuese) në gjuhë të huaja --~~~~}}
{{subst:SC|Data|Përbman pjesë të artkullit në gjuhë të huaja --~~~~}}
{{subst:SC|Data|Nuk ka titull të përshtatshëm --~~~~}}


--Liridon 7 Gusht 2010 12:30 (CEST)

Ne fakt un keto po i shtoj ne faqen kryesore por nese ka problem ateher do diskutojm. --Liridon 7 Gusht 2010 12:46 (CEST)

Kam krijuat ketu stampe per perdoruesit te ketij projekti.

0 Ky përdorues është pjestar i projektit Sigurimi i cilësisë.

.--Liridon 8 Gusht 2010 13:31 (CEST)


Ide e mirë Liridon ide shumë të mirë. Me pëlqen stampa. --Mikullovci 8 Gusht 2010 13:52 (CEST)