Wikipedia diskutim:WikiProjekti Women in Red

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi faqen teknike WikiProjekti Women in Red. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Mungesa e kategorisë Gratë ose Grua[Redakto nëpërmjet kodit]

Para 3 vjetësh kam hapur kategorinëːGrua e cila më është fshirë dy herë me arsyen se është etiketim banal. Sot e kësaj ditë nuk ka akoma një kategori në Wikipedian shqip për gratë. Do doja të hapja një kategori për gratë por paraprakisht doja te pyesja disa nga administratoret Liridon Planeti, Olsi, , si mendoni të hapim një kategori: [ [Kategoria: Grua]] apo [ [Kategoria:Gratë]]--Margott (diskutimet) 8 tetor 2016 21:05 (CEST)

Kategorite i kemi pothuajse te gjitha ne numrin shumes dhe ne trajten e pashquar, prandaj kategoria e duhur mendoj se duhet te jete [[Kategoria:Gra]] dhe kjo kategori duhet te permbaje me shume kateogori te tjera sesa artikuj pasi eshte kategori shume e pergjithshme. Vetem disa artikuj te tille si Gruaja, Femra etj. duhet te bejne pjese ne kete kategori, ndersa artikujt mbi grate duhet te bejne pjese ne nenkategori te cilat jane pjese e kategorise [[Kategoria:Gra]]. --Olsi (diskutimet) 8 tetor 2016 21:24 (CEST)
Unë mendoj se Kategoria:Gratë është më mirë, ndoshta për arsye se kam krijuar disa artikuj me (Gratë në Shqipëri, Gratë në Kroaci, Gratë në Azerbajxhan) por s'jam gjuhëtar dhe ndoshta janë gabim. Nëse Kategoria:Gra është mënyra e duhur, atëherë ta bëjmë ashtu.--Liridon (diskutimet) 8 tetor 2016 21:34 (CEST)
Do duhet edhe Kategoria:Gratë sipas shtetit, dhe nënkategoritë e saj të rishikohen.--Liridon (diskutimet) 8 tetor 2016 21:37 (CEST)
Mund te perdorim dhe Kategorinë Gratë por thjesht mqs kategorite e tjera i kemi ne trajten e pashquar, mendova qe edhe kjo kategori te krijohej ne trajten e pashquar. --Olsi (diskutimet) 10 tetor 2016 14:00 (CEST)

Welcome[Redakto nëpërmjet kodit]

Great to see you here (sorry for English) Victuallers (diskutimet) 20 tetor 2016 16:29 (CEST)

great to be here :) --Margott (diskutimet) 21 tetor 2016 12:09 (CEST)

Women in Red invitation[Redakto nëpërmjet kodit]

Women in Red logo.svg
Welcome to... Women's History Month multi-language online editathon

Facilitated by Women in Red

 • March 2017
  AF Mark 1.png
  La mujer que nunca conociste logo 2017.jpg
 • Featuring: "Art+Feminism" and "The Women You Have Never Met"
 • We hope you will help to improve coverage of women on Wikipedia
 • Contribute in your own language
 • Inform your communities of the need for their support.

Apologies for cross-posting and sending in English
(To subscribe: Women in Red/English language list and Women in Red/international list. Unsubscribe: Women in Red/Opt-out list)

--Ipigott (diskutimet) 19 shkurt 2017 09:26 (CET)


May 2017 on Women in Red[Redakto nëpërmjet kodit]

Women in Red logo.svg

Welcome to Women in Red's
May 2017 worldwide online editathons.
Participation is welcome in any language.

Adath Jeshurun Women's League costume party, Minneapolis (4419484936).jpg
Test cricket - women - 1935.jpg
Pacific Basin Human Geography Cultural Zones.jpg(To subscribe: Women in Red/English language list and Women in Red/international list. Unsubscribe: Women in Red/Opt-out list) --Ipigott (diskutimet) 30 prill 2017 12:42 (CEST)

Wiki Women in Red, a proposed User Group[Redakto nëpërmjet kodit]

Apologies for writing in English. WikiProject Women In Red was founded July 2015 at Wikimania Mexico City. This month, a few members have started drafting a Wiki Women in Red User Group page on Meta. Your input and support are encouraged and welcome! --Rosiestep (diskutimet) 10 korrik 2018 01:04 (CEST)