Jump to content

William Heyberer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

William Heyberer (vdiq më 1390/1), nga Gloucester, ishte një politikan anglez.

Ai ishte anëtar (deputet) i Parlamentit të Anglisë për Gloucester në 1361, 1362, 1365, 1371, 1372, 1373, tetor 1377, janar 1380 dhe janar 1390; dhe për Gloucestershire në nëntor 1380, prill 1384, nëntor 1384, 1385 dhe shkurt 1388. [1] Ai u zgjodh gjithashtu kalorës i shire-it pesë herë, dhe në atë cilësi mori pjesë në Parlamentin e Pamëshirshëm . [2]

  1. ^ Wells-Furby, Bridget (2014). "Margaret Styward and the Curious Case of the 1398 Elmington Declarations" (PDF). Trans. Bristol & Gloucestershire Archaeological Society. 132: 131–145. {{cite journal}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Woodger, L. S. "HEYBERER, William (d.1390/1), of Gloucester". The History of Parliament. Arkivuar nga origjinali më 17 tetor 2013. Marrë më 1 janar 2014. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)