Winthrop, Arkansas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Winthrop, Arkansas
qytet
Vendndodhja
Winthrop, Arkansas is located in SHBA
Winthrop, Arkansas
Winthrop, Arkansas

Koordinatat: 33°49′51″V 94°21′16″P / 33.83083°V 94.35444°P / 33.83083; -94.35444

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Arkansas
Qarku Little River
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.8 km2
 •  tokësore 2.8 km2
Popullsia 186 banorë (2000)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Central (CST)-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 71866
Prefiksi 870
Koordinatat 33° 49′ 51″ Veri

94° 21′ 16″ Perëndim

Winthrop, Arkansas është një qytet në qarkun Little Rivershtetit federal Arkansas, SHBA. Në Winthrop, Arkansas jetojnë 186 banorë (2000). Qyteti ka një sipërfaqe prej 2.8 km2 dhe lartësi mbidetare prej (335 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Winthrop, Arkansas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale