Wonseradeel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Wonseradeel (kthjellim).
Wonseradeel
—  woonplaats  
stema_figura Flag of Wonseradeel.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Komuna Súdwest Fryslân
Koordinatat Koordinatat:53°06′00″ Veri 5°28′00″ Lindje 53.1, 5.46666753°06′00″ Veri 5°28′00″ Lindje 53.1, 5.466667
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0515, 0517
Kodi Postar 8741 - 8823
Wonseradeel (Hollandë)
Wonseradeel

Wonseradeel është një qytezë në Súdwest Fryslân, provinca FrieslandHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Wonseradeel – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Friesland