Xert

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Xert
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Xert is located in Spanjë
Xert
Xert

Koordinatat: 40°31′16″V 0°9′21″L / 40.52111°V 0.15583°L / 40.52111; 0.15583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Baix Maestrat
Kryetari i Bashkisë Fernando Beltrán Jovaní (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 82.5 km2
Lartësia 470 m (m.n.d.)
Popullsia 906 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Chertolí, Chertolina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12360
Koordinatat 40° 31′ 16″ Veri

0° 9′ 21″ Lindje

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Xert është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Maestrat, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Xert ka 906 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 82.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]