Xhamia e Forlës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Xhamia e Forlës (italisht: Moschea di Forlì) është një xhami e inauguruar në maj 2017 nëpërmjet Masetit në Villa Selva, në buzë të lumit Ronco dhe Zona Industriale Coriano në Forli, Itali.