Xhamia e fshatit Pastasellë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Xhamia e fshatit
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Pastasellë, Rahovec, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 1083

Xhamia e fshatit është një monument i trashëgimisë kulturore në Pastasellë, Rahovec, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]