Xhamia e fshatit Turbuhovc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Xhamia e fshatit Turbuhovc
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Trubuhoc, Istog, Kosovë
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 2374

Xhamia e fshatit Turbuhovc është një monument i trashëgimisë kulturore në Trubuhoc, Istog, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. Burimi ka parametra të panjohur: |1= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]