Jump to content

Xhamia në Hoqën e Vogël

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Xhamia në Hoqën e Vogël .

Xhamia në Hoqën e Vogël, Kosovë për herë të parë u ndërtua në vitin 1920. Xhamia është shkatërruar tërësisht gjatë luftës së vitit 1999, dhe edhe 7 vite pas përfundimi të luftës ende nuk është rindërtuar, nga ish xhamia ka ngelur vetëm një pjesë e minares.[1]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Bashkësia Islame e Kosovës". Arkivuar nga origjinali më 25 korrik 2013. Marrë më 24 shtator 2019.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]