Xhavit Bajrami

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Xhavit Bajrami (i lindur më 30 tetor 1975) është një ish-kickboxer shqiptaro-zviceran që konkurroi në divizionin e peshave të rënda. Një praktikues karates Seido dhe nxënës i Andy Hug, Bajrami ndërtoi një rekord të pamposhtur brenda vendit para se të rekrutohej nga K-1 ku ai fitoi turneun K-1 Braves '99 dhe përfundoi si i dyti në dy turne të tjera. Ai është gjithashtu dy herë kampion i botës Muay Thai, duke fituar titullin Botëror Super Heavyweight në vitin 2004 dhe rripin WKN World Super Heavyweight në vitin 2010.

Jeta e hershme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Bajrami ka lindur në Dumosh, në vitin 1975. Ai u zhvendos në Zvicër ku filloi ushtrimin e Seidos dhe eventualisht kickboxing.