Xhesika Morden

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Xhesika Elizabeth Morden lindi më 29 maj 1968 në Surrey, Angli, është politikane e partisë laburiste britanike, e cila ka qenë anëtare e parlamentit që nga viti 2005.

Karriera politike[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në vitin 1991, Xhesika ka punuar për Huw Eduards dhe mes vitit 1992 dhe 1996, ajo punoi për Llew Smith. Xhesika u zgjodh si kandidate e partisë laburiste në Newport East në vitin 2005. Ajo u zgjodh si femra e parë në Uellsin Jugor.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]