Xhoni Bravo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Johnny Bravo

Johnny Bravo (sqi. Xhoni Bravo) është një seri e animuar amerikane e krijuar nga Van Partible. Për herë të parë u shfaq më 26 mars 1995Cartoon Network. Johnny Bravo ka gjithsej 67 episode, qe u xhiruan brenda 4 sezoneve dhe pushuan më 14 shkurt, 2003.

Personazhet kryesor[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Johnathon "Johnny" Bravo: Johnny Bravo është nje djalosh simpatik, muskuloz, i ngjan Elvis Presley-t, por nuk është shumë inteligjent. I pelqejnë vajzat, por asnjë vajzë nuk e do atë.
  • Bunny Bravo: Mamaja e Johnny-t. Nje grua simpatike dhe e qetë.
  • Suzy: Fqinja e Johnny Bravo-s, nje vogëlushe flokëkuqe 5 vjeçare, qesh gjithmonë dhe është llafazane.
  • Carl Chryniszzswics: Një djalë inteligjent dhe gjeni. Mik i Johnny Bravo-s. Ndonjëherë dhe shumë i bezdisshëm.
  • Pops: Pronar i një restoranti, i jep këshilla Johnny-t, zakonisht janë të padobishme.

Lidhje Të Jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]