Xodos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Xodos
Komunë
Stema_figuraBandera de Xodos.svg
Vendndodhja
Xodos is located in Spanjë
Xodos
Xodos

Koordinatat: 40°14′40″V 0°17′11″P / 40.24444°V 0.28639°P / 40.24444; -0.28639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Alcalatén
Kryetari i Bashkisë Juan Gasch Aparici
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.3 km2
Lartësia 1063 m (m.n.d.)
Popullsia 126 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Chodanos (Castillan), XodencS (Valencian)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12134
Koordinatat 40° 14′ 40″ Veri

0° 17′ 11″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Xodos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alcalatén, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Xodos ka 126 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 44.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]