Xvegori

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Xvegori
Ѕвегор
Fshat
noform
Vendndodhja
Xvegori is located in Maqedonia e Veriut
Xvegori
Xvegori
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Dellçevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni lindor
Lartësia 923 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2320
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 58′ 00″ Veri

22° 48′ 30″ Lindje

Popullsia 904 banorë (2002)