Yasuo Suzuki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yasuo Suzuki
Të dhënat personale
Emri i plotëYasuo Suzuki
Data e lindjesPrill 30, 1913(1913-04-30)
Vendi i lindjesKanagawa, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Waseda WMW
Ekipi kombëtar
1934-1936Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Yasuo Suzuki (30 Prill 1913 – ?) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1934 1 0
1935 0 0
1936 1 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]