Yasuo Takamori

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yasuo Takamori
Të dhënat personale
Emri i plotëYasuo Takamori
Data e lindjesMars 3, 1934(1934-03-03)
Vendi i lindjesOkayama, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
?–1968Nippon Kokan
Ekipi kombëtar
1955–1963Japonia30(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yasuo Takamori (3 Mars 1934 – ?) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 30 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1955 5 0
1956 3 0
1957 0 0
1958 4 0
1959 10 0
1960 1 0
1961 2 0
1962 3 0
1963 2 0
Gjithsej 30 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]