Yeni Hayat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Yeni Hayat
GjiniaAksion
Dramë
Shkruar ngaElif Usman
Serdar Soydan
Deniz Büyükkırlı
Regjia ngaBaşak Soysal
Cem Özüduru
ShtetiTurqia
Gjuha në prodhimin origjinalTurqisht
Nr. i sezoneve1
Nr. i episodeve9
Prodhimi
ProdhuesitÖmer Özgüner
Ümmü Burhan
Kohëzgjatja130 minuta
Transmetimi
Formati i pikturës576i (16:9 SDTV)
1080i (HDTV)
Formati i zëritStereo
Transmetimi i parë3 shtator 2020
Transmetimi origjinal29 tetor 2020
Lidhje të jashtme
Faqja e rrjetit

Yeni Hayat (Shqip: Jetë e Re) është serial aksion dhe drama televizive turke. Epizodi i parë u publikua më 3 shtator 2020, drejtuar nga Başak Soysal dhe Cem Özüduru, dhe shkruar nga treshja e Elif Usman, Serdar Soydan dhe Deniz Büyükkırlı. Seriali përfundoi me 9 epizoda, e cila u publikua më 29 tetor 2020.

Përmbajtja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Adem Shahin sapo është larguar nga Forcat Speciale. Një ditë, ai gjen një mundësi pune. E vetmja gjë që ai mund të bëjë është të mbrojë Jaseminin, gruan e Timur Karatan, një biznesmen i pasur dhe i fuqishëm. Ademi pranon ofertën e punës. Edhe pse Jasemini dhe Adem urrejnë njëri-tjetrin në fillim, do të jetë keq për të gjithë nëse kjo urrejtje kthehet në dashuri.

Luajtën[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Personazhet kryesor[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Personazhet mbështetës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Transmetimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sezoni Dita dhe ora Fillimi i sezonit Fundi i sezonit Epizodat e sezonit Viti i sezonit Programi
Sezoni i parë E enjte 20.00 3 shtator 2020 29 tetor 2020 9 2020 Kanal D