Jump to content

Melisa Aslı Pamuk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Melisa Aslı Pamuk
U lind në14 prill 1991
KombësiaTurke
TitulliMelisa Aslı Pamuk

Melisa Aslı Pamuk (lindi më 14 prill 1991) është mbajtëse e titullit, aktore dhe modele holandeze e konkursit të bukurisë. Ajo fitoi titullin e Miss Turqia 2011 më 2 qershor 2011. Pamuk pranoi kurorën nga Gizem Memiç, mbajtëse e konkursit të bukurisë Miss Turqia 2010. Ajo u regjistrua në një diplomë të Psikologjisë në Universitetin e Amsterdamit, por e braktisi atë më vonë për shkak të dëshirës së saj për t'u përqëndruar në karrierën e saj të modelit. Ajo gjithashtu fitoi titullin "Premtimi më i mirë" në Modelin më të Mirë të Turqisë 2009 dhe qëndron 1.76 m. Ajo flet rrjedhshëm gjuhën turke, angleze, holandeze dhe gjermane dhe flet pak frëngjisht. Ajo filloi modelimin në moshën 14 vjeç.

Filma
Viti Titulli Roli Shënimet Regjisori
2012 G.D.O. KaraKedi Elmas Roli kryesor Murat Aslan
2021 Karanlık Şehir Hikayeleri: Kilit Benal Erendik Mert Baykal
2022 Garip Bülbül Neşet Ertaş Bejhan Ömer Faruk Sorak,
Berker Berki
2023 Kadınlara Mahsus Serdar Akar
Seriale
Viti Titulli Roli Shënimet Programi
2010-2013 Yer Gök Aşk Sevda Arxhaollu Roli kryesor FOX
2013 Lale Devri Roli mysafir
2014 Kurt Seyit ve Şura Ajshe Dinçer Roli kryesor Star TV
Her Sevda Bir Veda Azade Pajidar Show TV
2014-2015 Ulan İstanbul Zejnep Kanal D
2015 Asla Vazgeçmem Defne Roli mbështetës Show TV
2015-2017 Kara Sevda Asu Kozxhollu Roli kryesor Star TV
2018-2019 Çarpışma Xhemre Gyr Show TV
2020 Yeni Hayat Jasemin Karatan Kanal D
2021 Kırmızı Oda Mitra Sherifi Roli mysafir TV8
2023- EGO Sibel Koraslan Roli kryesor FOX
Internet
Viti Titulli Roli Shënimet Platforma
2022 Hayaller ve Hayatlar Setenaj Roli kryesor beIN CONNECT