Haarlem

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Haarlem (kthjellim).


Haarlem
—  komuna  —
stema_figuraFlag Haarlem.svg
Pamje nga Haarlem

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Kryeqëndra Haarlem
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°22′49″V 4°38′26″L / 52.3802778°V 4.640556°L / 52.3802778; 4.640556 (Haarlem)Koordinatat: 52°22′49″V 4°38′26″L / 52.3802778°V 4.640556°L / 52.3802778; 4.640556 (Haarlem)
Sipërfaqja 32,12 km2
Popullsia 149.516 banorë 2010
Dendësia 4.654,92 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 023
Kodi Postar 2000-2037, 2063
Kodi statistikor 0392
Vendndodhja
Haarlem is located in Hollandë
Haarlem
Haarlem
Haarlem – harta_foto
www.haarlem.nl

Haarlem është një bashki në provincën Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 32.12 km² dhe popullsi 149516 banorë[1]. Haarlem është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]