Den Helder

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Den Helder (kthjellim).


Den Helder
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Den Helder.svg
Pamje nga Den Helder

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Kryeqëndra Den Helder
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°57′30″V 4°45′32″L / 52.95833°V 4.75889°L / 52.95833; 4.75889 (Den Helder)Koordinatat: 52°57′30″V 4°45′32″L / 52.95833°V 4.75889°L / 52.95833; 4.75889 (Den Helder)
Sipërfaqja 178,83 km2
Popullsia 57.454 banorë 2010
Dendësia 321,28 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0223
Kodi Postar 1780-1788
Vendndodhja
Den Helder is located in Hollandë
Den Helder
Den Helder
Den Helder – harta_foto
www.denhelder.nl

Den Helder është një komunë në provincën Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 178.83 km² dhe popullsi 57454 banorë[1]. Den Helder është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]