Graft-De Rijp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Graft-De Rijp (kthjellim).


Graft-De Rijp
—  komuna  —
stema_figuraGraft-De-Rijp vlag.png
Pamje nga Graft-De Rijp

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra De Rijp
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°33′32″V 4°50′30″L / 52.55889°V 4.841667°L / 52.55889; 4.841667 (Graft-De Rijp)Koordinatat: 52°33′32″V 4°50′30″L / 52.55889°V 4.841667°L / 52.55889; 4.841667 (Graft-De Rijp)
Sipërfaqja 21,75 km2
Popullsia 6.499 banorë 2010
Dendësia 298,8 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0299, 075
Kodi Postar 1483-1488, 1436
Kodi statistikor 0365
Vendndodhja
De Rijp is located in Hollandë
De Rijp
De Rijp
Graft-De Rijp – harta_foto
www.graftderijp.nl

Graft-De Rijp është një komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 21.75 km² dhe popullsi 6499 banorë[1]. De Rijp është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]