Koggenland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Koggenland (kthjellim).


Koggenland
—  komuna  —
stema_figuraKoggenland vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra De Goorn/Avenhorn
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°38′00″V 4°57′00″L / 52.633333°V 4.95°L / 52.633333; 4.95 (Koggenland)Koordinatat: 52°38′00″V 4°57′00″L / 52.633333°V 4.95°L / 52.633333; 4.95 (Koggenland)
Sipërfaqja 84,15 km2
Popullsia 21.985 banorë 2010
Dendësia 261,26 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0226, 0229, 072
Kodi Postar 1630-1634, 1640-1652, 1710-1713
Kodi statistikor 1598
De Goorn/Avenhorn is located in Hollandë
De Goorn/Avenhorn
De Goorn/Avenhorn
Koggenland – harta_foto
www.koggenland.nl

Koggenland është një qytet dhe komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 84.15 km² dhe popullsi 21985 banorë[1]. De Goorn/Avenhorn është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]