Bergen (Holanda e Veriut)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Bergen (Hollanda e Veriut))
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bergen (kthjellim).


Bergen
—  komuna  —
stema_figuraBergen (Noord-Holland) vlag.svg
Pamje nga Bergen (Holanda e Veriut)

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Bergen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°40′V 4°42′L / 52.67°V 4.7°L / 52.67; 4.7 (Bergen)Koordinatat: 52°40′V 4°42′L / 52.67°V 4.7°L / 52.67; 4.7 (Bergen)
Sipërfaqja 119,83 km2
Popullsia 30.989 banorë 2010
Dendësia 258,61 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 072
Kodi Postar 1860-1873, 1930-1935
Kodi statistikor 0373
Vendndodhja
Bergen is located in Hollandë
Bergen
Bergen
Bergen – harta_foto
www.bergen-nh.nl

Bergen është një qytet dhe komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 119.83 km² dhe popullsi 30989 banorë[1]. Bergen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]