Zijpe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Zijpe (kthjellim).


Zijpe
—  komuna  —
stema_figuraZijpe vlag.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Schagerbrug
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°49′22″V 4°43′14″L / 52.822778°V 4.720556°L / 52.822778; 4.720556 (Zijpe)Koordinatat: 52°49′22″V 4°43′14″L / 52.822778°V 4.720556°L / 52.822778; 4.720556 (Zijpe)
Sipërfaqja 113,35 km2
Popullsia 11.598 banorë 2010
Dendësia 102,32 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0224, 0226
Kodi Postar 1750-1759
Kodi statistikor 0476
Schagerbrug is located in Hollandë
Schagerbrug
Schagerbrug
Zijpe – harta_foto
www.zijpe.nl

Zijpe është një qytet dhe komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 113.35 km² dhe popullsi 11598 banorë[1]. Schagerbrug është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]