Landsmeer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Landsmeer (kthjellim).


Landsmeer
—  komuna  —
stema_figuraLandsmeer vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Landsmeer
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°27′58″V 4°55′23″L / 52.46611°V 4.9230556°L / 52.46611; 4.9230556 (Landsmeer)Koordinatat: 52°27′58″V 4°55′23″L / 52.46611°V 4.9230556°L / 52.46611; 4.9230556 (Landsmeer)
Sipërfaqja 26,49 km2
Popullsia 10.240 banorë 2010
Dendësia 386,56 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 020, 0299
Kodi Postar 1120-1127, 1451
Kodi statistikor 0415
Landsmeer is located in Hollandë
Landsmeer
Landsmeer
Landsmeer – harta_foto
www.landsmeer.nl

Landsmeer është një komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 26.49 km² dhe popullsi 10240 banorë[1]. Landsmeer është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]