Heiloo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Heiloo (kthjellim).


Heiloo
—  komuna  —
stema_figuraHeiloo vlag.png
Pamje nga Heiloo

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Veriut – stema Holanda e Veriut
Kryeqëndra Heiloo
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°36′04″V 4°42′07″L / 52.6011°V 4.701944°L / 52.6011; 4.701944 (Heiloo)Koordinatat: 52°36′04″V 4°42′07″L / 52.6011°V 4.701944°L / 52.6011; 4.701944 (Heiloo)
Sipërfaqja 18,99 km2
Popullsia 22.459 banorë 2010
Dendësia 1.182,68 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 072
Kodi Postar 1850-1852
Kodi statistikor 0399
Vendndodhja
Heiloo is located in Hollandë
Heiloo
Heiloo
Heiloo – harta_foto
www.heiloo.nl

Heiloo është një komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 18.99 km² dhe popullsi 22459 banorë[1]. Heiloo është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]